Wireless N150 Router

24.99

Në Stok

Ruteri pa tel Tenda W311R 150 Mbps ofron një zgjidhje të shkëlqyer për të përjetuar performancë më të mirë me valë ndërsa ndani një lidhje interneti me brez të gjerë me shumë kompjuterë përmes një rrjeti të sigurt pa tel. Me W311R, ju mund t’i lidhni lehtësisht kompjuterët tuaj, tastierët, tastierën e lojërave dhe pajisjet e tjera të aktivizuara WiFi me një rrjet pa tel me shpejtësi deri në 150 Mbps. Në përputhje me standardin 802.11n, ai ofron shpejtësi wireless deri në 4 herë më të shpejta dhe rreze 3 herë më të largët se 802.11g duke qëndruar në përputhje me pajisjet 802.11g/b. W311R përfshin gjithashtu një ndërprerës Ethernet me 4 porte 10/100 Mbps për përdorues shtesë. W311R është ideal për të ndarë lidhjen tuaj të internetit në të gjithë shtëpinë ose zyrën e vogël

Kontrolli i gjerësisë së brezit QoS
Teknologjia e integruar QoS ndihmon për t’i dhënë përparësi trafikut të ndjeshëm ndaj vonesës, i cili mund t’ju ndihmojë të shikoni një episod të shfaqjes tuaj të preferuar televizive, të bëni një telefonatë ose të luani lojëra me shumë lojtarë pa ndërprerje të shkaktuara nga aktivitete të tjera.

Additional information

Brendi

TENDA

Shpejtësia e internetit

Up to 150Mbps

Antena

1* 5dBi fixed omni-directional antenna

Frekuencat

2.4GHZ

Furnizimi me Energji

Input: 100-240V~50/60Hz 0.3A; Output: DC 9V==600mA

Funksionet bazike

Wireless Radio: Enable/Disable; SSID Broadcast: Enable/Disable; Channel: 1-11

Operating Mode

Wireless AP Mode WDS

Security

Wireless Security: Enable/Disable; 64-/128- bit WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK; Wireless Access Control (Wireless MAC filter);

Menu Kryesore